Jaki pawilon ogrodowy wybrać? Najlepszy i praktyczny ze względu na cenę

Pawilon ogrodowy to jedno z chętniej kupowanych przez nas urządzeń ogrodowych. W ostatnich czasach znacznie wzrosła jego popularność. Wykorzystuje się je nie tylko jako pawilony używane podczas festynów czy targów ale również w przydomowych ogródkach. Ci z Was którzy posiadają chociaż małą zieloną przestrzeń do zagospodarowania na pewno szukali pomysłu na jego zadaszenie, które miałoby chronić przed deszczem,wiatrem oraz słońcem w upalne dni. Składany pawilon ogrodowy to na pewno rzecz, o której słyszeliście i może zastanawialiście się nawet jaki pawilon ogrodowy kupić ? Jeśli tak, opowiemy Wam trochę więcej o tym czym są pawilony ogrodowe i dlaczego warto posiadać taki w swoim ogrodzie.

Pawilon i namiot ogrodowy w jednym - jaki ma zalety i wady

Pawilon ogrodowy czy parasol?

Odpowiedź jest prosta, oczywiście że pawilon ogrodowy. Namioty ogrodowe posiadają konstrukcję, która może łatwo imitować parasol. Ten natomiast nigdy nie będzie jak pawilon ogrodowy. Dzięki temu, że namiot ogrodowy posiada w pełni składaną i rozkładaną konstrukcję, może nam służyć również tylko i wyłącznie za parasol, ale stojący na czterech nogach. Wystarczy odczepić boczne ścianki i już. Jeśli tylko będziemy znów chcieli okryć się przed deszczem i wiatrem możecie ponownie zamontować ściany boczne. Parasol nie ma takich możliwości. Ponad to spośród wielu rozmiarów, kolorów i modeli możecie wybrać pawilon, który będzie dopasowany zarówno wielkością jak i kolorem do przestrzeni w waszym ogrodzie. Parasole w odróżnieniu od namiotu ogrodowego nie maja tak szerokiego wyboru rozmiarów. Poza tym pawilon ogrodowy może stać w waszym ogrodzie praktycznie przez cały rok i będzie bardzo użyteczny zarówno latem jak i jesienią.

Jak wybrać pawilon ogrodowy?

Wszystko zależy od tego gdzie chcemy go wykorzystać. Jest to świetny wybór jeśli planujemy imprezę na świeżym powietrzu i nie chcemy martwić się, że pogoda pokrzyżuje nam plany. Jest to również rewelacyjna alternatywa ogrodowych altan. Każdy kto chciałby cieszyć się sezonem grillowym jak najdłużej doceni posiadanie takiego namiotu. W upalny dzień da nam upragniony cień a podczas brzydkiej pogody osłoni przed wiatrem i deszczem. Przy wyborze pawilonu ogrodowego warto zwrócić również uwagę z jakiego materiały zrobiony jest stelaż. Zazwyczaj mamy do wyboru aluminiową konstrukcję, stalową lub mieszaną. Konstrukcja aluminiowa jest lekka i sprawdzi się gdy będziemy chcieli transportować często nasz pawilon. Konstrukcja stalowa jest stabilna, będzie to więc idealny wybór dla tych, którzy swój pawilon ogrodowy chcą na dłuższy czas umieścić w jednym miejscu. Dodatkowo poradzi sobie z silnym wiatrem i deszczem.

Mocny i solidny pawilon ogrodowy, który szybko rozłożysz

Aluminowo- stalowa konstrukcja to kompromis dla tych, którzy nie są zdecydowani jeszcze jak dokładnie będą chcieli używać pawilonu ogrodowego. Uwagę warto zwrócić również na materiał z jakiego wykonany jest namiot ogrodowy. Warto wybrać ten nieprzemakalny i odporny na zabrudzenia oraz działanie sił natury. Nawet najbardziej stała konstrukcja nie podoła jeśli materiał będzie przemakał. Na rynku dostępne są różnego rodzaju pawilony ogrodowe. Dach oraz ściany takiego namiotu ogrodowego wykonane mogą być z materiału chroniącego przed promieniami UV, ale także z tworzywa sztucznego, materiałów nieprzemakalnych czy impregnowanej tkaniny.

Dużym plusem pawilonu ogrodowego zrobionego z impregnowanej tkaniny jest to, że nie trzeba chować go na noc czy podczas deszczu, a dodatkowe posiadanie filtra UV chroni przed utratą koloru i wyblaknięciem. Jeśli nasz pawilon ogrodowy ma dać nam pełne schronienie podczas letnich wieczorów warto zakupić pawilon ogrodowy z zasłonami i moskitierą. Pawilon ogrodowy z moskitierą to gwarancja przyjemnych wieczorów bez ukąszeń. Natomiast w chłodne jesienne wieczory nieoceniona może okazać się specjalna lampa, która pozwoli na ogrzanie pawilonu ogrodowego i relaks nawet w listopadowe wieczory. Uwagę należy zwrócić również na to czy nasz pawilon jest składany czy może stanowi stałą konstrukcję. Pawilon ogrodowy składany, można zawsze przenieść oraz w razie potrzeby szybko i łatwo złożyć.

Jak zamontować pawilon ogrodowy?

Nie ma nic prostszego od składania i rozkładania pawilonu ogrodowego. W naszym zestawie zazwyczaj znajduje się wybrany przez nas stelaż, ściany, dach, moskitiera oraz pokrowiec na wszystkie części. Wystarczy rozpakować zawartość i zgodnie z instrukcją krok po kroku składać Wasz pawilon ogrodowy. Mimo iż jest to bardzo prosta sprawa warto przeczytać instrukcję zanim zabierzemy się do montażu namiotu w naszym ogrodzie. Oszczędzi nam to zbędnego stresu i nerwów. Krok po kroku opisane są wszystkie potrzebne informacje do tego aby szybko i bez problemu poradzić sobie z montażem. Również w instrukcji znajdą się wszystkie potrzebne informacje dotyczące konserwacji i użytkowania.

Jeśli więc będziecie zastanawiali się jak czyścić pawilon ogrodowy to tam znajdziecie wszystkie niezbędne informacje. Dzięki temu będziecie mogli prawidłowo przechowywać Wasz pawilon również w sezonie zimowym. Pozwoli to cieszyć się namiotem w ogrodzie przez lata bez konieczności wymiany elementów. Warto więc dokładnie przestudiować chociaż raz instrukcję. Jeśli przestrzeń w Waszym ogródku jest nieosłonięta i pawilon składany może być narażony na podmuchy wiatru, warto zaopatrzyć się w dodatkowe obciążniki utrzymujące namiot ogrodowy. Nie będziecie musieli się martwić, ze podczas imprezy czy w nocy Wasz pawilon ogrodowy odleci.

Jaki pawilon ogrodowy wybrać?

Zalety pawilonów ogrodowych

Pawilony ogrodowe mają wiele różnych zalet. Po pierwsze możesz dokonać wyboru jaki pawilon dokładnie chcesz wybrać. Począwszy od stelażu, przez kolor dachu oraz ścian. Na twoje życzenie firma może nadrukować na ścianach zdjęcie, bądź obraz albo print jaki tylko będziesz chciał. Namioty ogrodowe mają szeroki wybór materiałów z których są zrobione. Także każdy znajdzie coś dla siebie. Ponad to większość pawilonów ogrodowych może być wyposażona w dodatki, takie jak: okna w ścianach, moskitiera, drzwi czy rynny, które ułatwiają odpływ wody. Po drugie każdy pawilon ogrodowy rozkładany można zainstalować w wybranym przez Was miejscu.

Jeśli dane miejsce Ci się znudzi, bądź zmieni się koncepcja ogrodu czy imprezy można go przenieść. Po trzecie namiot ogrodowy składany jest w bardzo prosty i szybki sposób. Więc jeśli wybierasz się na wakacje na camping możesz go zabrać ze sobą. Wystarczy przed złożeniem dokładnie go umyć i wysuszyć, zapakować w pokrowiec i pakowną paczuszkę zabrać na wakacje. Boicie się że Waszą imprezę plenerową może zakłócić silny deszcz i wiatr? Pawilony ogrodowe posiadają specjalne materiały i konstrukcje aby uchronić Was i Waszych gości przed niepogodą. Ponad to w czasach kiedy zima nie daje o sobie tak bardzo znać namiot ogrodowy może być postawiony w ogrodzie praktycznie przez cały rok.

Jeśli więc zastanawiacie się czy wybrać namiot ogrodowy czy parasol i jak to zrobić odpowiedź jest prosta. Musicie jasno określić jakie funkcje ma spełniać pawilon ogrodowy, czego oczekujecie, jak dużo miejsca maksymalnie może zajmować, jakie kolory, obrazy pasują do otoczenia i czy chcecie aby służył Wam on tylko stacjonarnie w sezonie letnim czy również na wyjazdach i podczas jesiennych i wiosennych już jednak bardziej zimnych wieczorów. Jeśli już znacie odpowiedzi na te wszystkie pytania, namiot ogrodowy jest na wyciągnięcie ręki. Poszukajcie takiego który najbardziej odpowiada Waszym oczekiwaniom i kupujcie Wasz wymarzony pawilon ogrodowy. Pamiętajcie, żeby zorientować się w materiale z jakiego zrobiony jest namiot ogrodowy, który wybraliście. Czasami pawilony ogrodowe mające niższą cenę, są po prostu gorsze jakościowo. Jednak nie zawsze. Dlatego każdy swój wybór dokładnie sprawdźcie.