VBA Kurs – szkolenie, które musisz zrobić!

VBA Kurs jest coraz popularniejszym sposobem na rozwój swoich umiejętności. Z roku na rok przybywa coraz to więcej stanowisk pracy, na których wymagana jest umiejętność posługiwania się arkuszami kalkulacyjnymi. Co więcej, najczęściej oczekują oni od kandydatów tego, że będą oni potrafili sprawnie wykonać większość zaawansowanych operacji. Jednakże poza znajomością samego arkusza ważna jest również wiedza na temat VBA.

Wrocław szkolenie VBA

Nie jest sekretem fakt, że Microsoftowi udało się opanować świat za pomocą swoich programów. Dzięki zmianie polityki i udostępnianiu wielu korporacjom oraz sektorowi edukacji za darmo lub po niskiej cenie swoich programów uzyskali oni status lidera w swojej dziedzinie. Co więcej, jeśli chodzi o pakiety biurowe, to oczywiście z biegiem lat powstawały konkurencyjne narzędzia, lecz okazywało się, że ludzie są na tyle przyzwyczajeni do sprawdzonych rozwiązań, że po prostu wolą z nich korzystać niż uczyć się nowych programów.

Excel w Polsce

Dużym problemem wielu firm jest to, że w Polsce w szkołach nauczyciele uczą młodych ludzi posługiwania się pakietem Office i w tym Excelem. Jednakże często sam poziom zajęć nie reprezentuje sobą wysokiego poziomu. Najczęściej przez kolejne lata edukacji uczone są dokładnie te same rzeczy. Często młodzi sami odkrywają funkcje danego programu w domu.

Niestety, ale w późniejszym czasie można zaobserwować skutki takiej edukacji na rynku pracy. Wiele firm poszukuje pracowników, którzy dysponują umiejętnościami, które pozwolą im na samodzielną pracę z bardziej zaawansowanymi projektami. Okazuje się jednak, że wiedza osób po szkole ogranicza się do podstawowych formuł, które w żadnym wypadku nie spełniają zakładanych wymagań.

Dochodzi nawet do takich sytuacji, w których pracodawcy oczekują tylko i wyłącznie znajomości Excela i nie mają więcej wymagań. Dlatego też jest idealny moment na to, aby podszkolić swoją wiedzę oraz zawalczyć o dobrą posadę.

VBA kurs

Co oznacza VBA?

Tak jak wcześniej wspominałem poza znajomością oprogramowania Microsoft Office Excel wielu pracodawców oczekuje też, że kandydat na pracownika będzie potrafił poradzić sobie z zadaniami, które wymagają znajomości VBA. VBA jest skrótem od Visual Basic for Applications, który jest językiem programowania. Wykorzystywany jest w oprogramowaniu biurowym właśnie od tego producenta. Warto też dodać, że można się z nim spotkać w dosyć zaawansowanych i profesjonalnym programie, jakim jest AutoCAD. Sam Visual Basic for Applications wywodzi się od Visual Basic I jest jego uproszczoną I mniej zaawansowaną wersją.

Jednakże jego dużą zaletą jest fakt, że jest to prosty język do nauczenia a oferuje naprawdę duże możliwości. Mimo wszystko, aby móc w pełni go wykorzystać należy znać język angielski oraz mieć zakończony vba kurs podstawowy. VBA szkolenie jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które chciałyby podnieść swoje kompetencje.

Szkolenie VBA

Programowanie VBA – VBA Kurs

Podstawy VBA warto znać, nawet mimo tego, że niektórzy uważają, iż nie są one potrzebne. Oczywiście, do niektórych zadań znajomość takich zagadnień nie będzie potrzebna, lecz podczas tworzenia bardziej zaawansowanych projektów może okazać się nieoceniona. VBA kurs Wrocław prowadzony jest przez wykwalifikowaną kadrę, która ma dobrze opanowany język VBA. Co więcej, są to osoby, które na co dzień pracują z tym rozwiązaniem, a więc dysponują aktualną wiedzą praktyczną. Pracodawcy przy analizie kandydatów do pracy zwracają uwagę na doświadczenie oraz ukończone kursy. Mając w CV VBA kurs zaawansowany i VBA kurs od podstaw. Możesz być pewny, żę  posiadasz odpowiednie kompetencje, które pozwolą Ci znalezienie lepszej pracy.