7 sposobów na klocki drewniane edukacyjne od Linden

Przywodzące na myśl dawne czasy, zabawki drewniane, choć przez jakiś czas przyćmione napływem plastiku, ponownie stają się wiodącym trendem. Wybierają je świadomi rodzice, którzy na pierwszym miejscu stawiają bezpieczeństwo dziecka i względy ekologiczne. Na ich ponadczasowy wymiar składają się liczne zalety, które przynoszą wiele wymiernych korzyści. Zarówno my, jak i nasze dzieci jesteśmy przesyceni plastikiem. W związku z tym dobrym wyborem są wyroby naturalne: wyjątkowo trwałe, trudniej je uszkodzić niż produkty z innych materiałów. Ponadto kuszą swoją estetyką, gdyż są z reguły są w neutralnych kolorach z prostym wzornictwem. Ciężko więc określić je mianem kiczowatych. Naturalne klocki to nie zwykły zakup, ale inwestycja. Będą się nimi bawić pokolenia. Biorąc pod uwagę wszystkie te czynniki, cena nie wydaje się być zbytnio wygórowana.

Drewniane duże klocki edukacyjne

Zabawki edukacyjne z drewna rozwijają u dziecka praktyczne umiejętności

Klocki drewniane, przeznaczone dla dzieci w każdym wieku, kładą nacisk na wartości edukacyjne. Dzieci w wieku szkolnym będą mogły z nimi rozwijać umiejętność logicznego myślenia, współdziałania w grupie, widzenia przestrzennego oraz myślenia abstrakcyjnego. Klocki edukacyjne to ciekawe uzupełnienie zajęć i lekcji, które z pewnością docenią rodzice i nauczyciele. Wykorzystaj je w nauce geometrii stawiając bryły przestrzenne, albo na lekcjach historii tworząc konstrukcje zabytków. Jeden produkt, który zastępuje kilka narzędzi dydaktycznych: czy może być coś lepszego? Linden wspomagają odkrywczą naturę dzieci na każdym etapie dorastania, co więcej inspirują do samodzielnego myślenia twórczego. Nie posiadają instrukcji, nie narzucają schematów i wspierają swobodne myślenie abstrakcyjne. Klocki Linden charakteryzuje podstawowy kształt, który wpływa na koordynację wzrokowo-ruchową. Przykładowo – dzieci budują wysoką wieżę z klocków, a przy tym zachowują ostrożność, ponieważ wystarczy jeden zły ruch, aby konstrukcja się rozpadła. Zabawka wymaga więc od nich zwrócenia uwagi na ciężar, odległość i poprawne umiejscowienie elementów.

Zabawki drewniane dla dzieci pobudzają kreatywność oraz wyobraźnię

Klocki drewniane dla dzieci umożliwiają tworzenie różnorodnych konstrukcji, a następnie burzenie ich, co wpływa pozytywnie na naukę kreatywności i przewidywania u dziecka. Tego typu zabawa jest wyjątkowo uniwersalna, ponieważ nie mamy podziału na płeć. Linden przeznaczone są zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców. Skonstruowanie dowolnych budowli, np. zamku, fortecy czy pojazdu, nie będzie problemem. Dajmy się ponieść wyobraźni, bo to ona gra tutaj pierwsze skrzypce! Warto wspomnieć, że cena jest adekwatna do jakości, płacimy za produkt, który wystarczy na lata. Drewno jest wyjątkowo odporne na uszkodzenia i częstą eksploatację. Wykorzystanie tego materiału do produkcji klocków wpływa na możliwość ich użytkowania na każdym etapie rozwoju dziecka. Nauka i rozrywka w jednym dla kilkulatka lub nastolatka? To możliwe.

Drewniane zabawki edukacyjne to alternatywa dla maluchów

Klocki drewniane dla rocznego dziecka? Maluchy potrzebują szczególnej uwagi w trakcie zabawy, ponieważ niektóre elementy mogą się okazać dla nich niebezpieczne. Ich zaletą jest to, że bez obaw możemy je dać naszym pociechom. Mają prostą budowę, a ich wielkość uniemożliwia połknięcie danego elementu. Jeśli rodzice zdecydują się na ich zakup, to mają pewność, że zabawka jest naturalna i pozbawiona substancji chemicznych. Warto podkreślić, że, Linden dodatkowo rozwijają małą motorykę poprzez ćwiczenia na chwytność dłoni. Rozwój motoryki jest bardzo istotny dla prawidłowej sprawności fizycznej, ale i codziennego funkcjonowania. Stawianie pierwszych budowli zaczynamy już około 9 miesiąca, wcześniej możemy dać maluchowi możliwość burzenia konstrukcji, co i tak stanowi dla niego sporą atrakcję. W okolicy 14 miesiąca rozpoczynamy budowanie pierwszych stabilnych wież, które składać się będą z kilku klocków. Ważne jest, aby rodzice wspierali malucha w każdej czynności, a z entuzjazmem będzie wracać do tego typu aktywności w przyszłości. Z Linden dzieci dowolnie manipulują kształtem i rozwijają umiejętność samodzielnego myślenia. Wszystko jest zależne od nich, np. mogą zdecydować się na uporządkowanie elementów według dowolnego wzorca. Dodatkowo umożliwia im to obserwację zależności zachodzących pomiędzy elementami.

Klocki drewniane edukacyjne dla dzieci i najmłodszych

Klocki drewniane edukacyjne dla dzieci – warsztaty dla małych budowniczych

Kolejnym pomysłem na wykorzystanie klocków Linden są kreatywne warsztaty, które organizujemy w placówkach edukacyjnych. Prowadzone przez doświadczonych instruktorów z wykształceniem pedagogicznych, dzięki czemu uczestnicy wynoszą z nich praktyczne umiejętności: współdziałanie, planowanie i logiczne myślenie. Ponadto warsztaty Linden umożliwią nauczycielom wzmocnienie kompetencji społecznych, aby mogli budować z uczniami relacje w oparciu o wzajemne zrozumienie. Zajęcia realizowane są na bazie autorskich scenariuszy zabaw. Przykładowo: „Architekt”, „Lotnisko”, „Warsztaty multimedialne”, „Warsztaty muzyczne” lub dowolna tematyka przygotowana na zamówienie klienta.

Dendroterapia, czyli siła drzew, a drewniane klocki edukacyjne

Do produkcji klocków Linden nie przypadkowo wybraliśmy drewno lipowe. Słynie ono z szerokiego zastosowania w dendroterapii. Emituje subtelną energię, która kojąco wpływa na ludzki organizm. Zapach lipy koi zmysły, relaksuje i uspokaja. W dobie plastiku ciężko o uzyskanie podobnego efektu. Korzyści płynących dla dziecka jest wiele: edukacyjne duże klocki drewniane są w jednym kolorze, dzięki czemu krzykliwe barwy nie przeszkadzają w zabawie. Wpływ na sensorykę i rozwój małej motoryki ma faktura drewna: gładka, pozbawiona drzazg, przyjemna w dotyku. To prawie jak bezpośredni kontakt z natura, chyba nie ma nic lepszego. Cena niewielka biorąc pod uwagę, jak wiele może zyskać Twoja pociecha.

Drewniane klocki dla dzieci i nie tylko!

Jak się okazuje, często najlepszymi budowniczymi okazują się być dorośli, którzy z ogromnym zaangażowaniem towarzyszą swoim pociechom w konstruowaniu. Klocki to świetna forma relaksu oraz ucieczki od codziennej rutyny. Drewniane zabawki edukacyjne łączą pokolenia: dziecko może bawić się z rodzicami i dziadkami. To powrót do klasyki zabawek, a także pomysł na czas wolny w gronie rodziny. Cena nie ma znaczenia, bo chwile spędzone wspólnie będą dla Was bezcenną pamiątką na lata.

Klocki drewniane dla dzieci - integracja i kreatywność

Klocki Linden – teambuilding i integracja

Wykorzystaj Linden podczas imprezy firmowej, aby zintegrować grupę. Chcesz nadać spotkaniu mniej formalny charakter? Proponujemy Wam klockowy teambuilding. Podzielcie się na grupy i rywalizujcie ze sobą w konkursie na najbardziej spektakularną budowlę. Aby wygrać trzeba ze sobą współpracować, to klucz do sukcesu. Goście będą zachwyceni i zajęci na długie godziny. Klocki konstrukcyjne to dowód na to, że w prostocie tkwi siła.

Zabawa w pojedynkę, w parach, w grupie? A może impreza rodzinna i wspólne konstruowanie? Szkoła oraz przedszkole – kreatywne zajęcia, zabawy, czy warsztaty? Jeden produkt – tysiące pomysłów. Klocki konstrukcyjne Linden to niekończąca się rozrywka. Codziennie uczymy się nowych metod ich wykorzystania. Pokochali je rodzice, nauczyciele, ale przede wszystkim dzieci. Ich siła tkwi w uniwersalnym i ciekawym wykorzystaniu. Potrzeba nam tak niewiele, bo Linden to zabawka, która dorasta wraz z dzieckiem. Klocki drewniane edukacyjne są świetną inwestycją dla Ciebie i Twojego dziecka.