Słomki, a nasza planeta, czyli jak prosto możemy o nią zadbać!

Zostały opatentowane w latach osiemdziesiątych XIX wieku, a dziś odzyskują swoją popularność i pozycje na rynku. Mowa tu o papierowych słomkach. Jednak co powoduje, że nagle zwraca się coraz większą uwagę, do materiału z jakiego wykonana jest słomka? Opinia publiczna zwraca coraz większą uwagę na kwestie dotyczące środowiska i zmian w nim zachodzących. Ludzie są coraz bardziej świadomi swojego wpływu na środowisko. Zdają sobie sprawę że podejmowane przez nas decyzje na co dzień nie są obojętne dla środowiska.

Popularność bycia eko

Za człowieka roku Amerykański tygodnik „Time” została uznana 16-latka, Greta Thunberg. Szwedzka działaczka walcząca ze zmianami klimatu. Podkreśla to jedynie znaczenie tematów ekologicznych w społeczeństwie. Nic więc dziwnego, że coraz większa ilość konsumentów, decyduje się swoimi wyborami, jak w najmniejszym stopniu ingerować w środowisko. Jednak aby dokonać globalnej zmiany należy zacząć od tych małych. Do tego właśnie nadają się idealnie papierowe słomki. Są one ekologiczne. Nawet jeśli nie dojdzie do procesu recyklingu, to w ich przypadku szybka biodegradacja, sprawia że nie mają negatywnego wpływu na środowisko. Z tego powodu, uznawane są za słomki biodegradowalne. Sprawdzone słomki biodegradowalne: https://papierowe.slomki.biz/. Polecam.

Problemy z recyklingiem

Te plastikowe, z powodu małej wagi i rozmiaru, często nie ulegają recyklingowi. Dwa największe zakłady recyklingu w USA przyznały że z tych powodów, ich maszyny nie zawsze są w stanie wychwycić je. Prowadzi to do tego że trafiają na wysypisko śmieci, gdzie ich proces degradacji trwa nawet do 1000 lat. Jeśli trafią na wysypisko to jeszcze połowa biedy. Prawdziwy problem zaczyna się gdy trafiają do morza. Około 8 milionów ton plastiku trafia rocznie do mórz. Tam w wyniku działania fal, plastik rozpada się na drobne kawałki. Są one następnie połykane przez morskie zwierzęta, co doprowadza do poważnego skrzywdzenia ich, a nawet śmierci. Sprawia to że coraz częściej słyszymy że ryby, które trafiają na nasz talerz, nie są już tak zdrowe, jak to miało miejsce kilkadziesiąt lat temu. Aby uniknąć i zminimalizować wszystkie te negatywne skutki, wystarczy wybrać słomki biodegradowalne, czyli papierowe słomki.