Ranking opinii. SEOSEM24 TOP1 w Krakowie według Rating Captain

Rating Captain jest aplikacją, która służy do zarządzania opiniami. Dzięki niej możliwe jest między innymi pozyskiwanie większej liczby pozytywnych recenzji. Rating Captain to także nazwa przedsiębiorstwa, którego specjalizacją jest budowanie reputacji. Opinie SEOSEM24, a także sposób zarządzania nimi sprawiły, że agencja ta została wyróżniona na tle wszystkich firm z tej branży w Krakowie. Twórcy Rating Captain zdecydowali się bowiem na stworzenie rankingu firm, których wizytówki w Google Maps prezentują się najlepiej.

Jakie aspekty wizytówek wzięli pod uwagę specjaliści, tworząc ranking opinii? SEOSEM24 i pozostałe wyróżnione agencje poddane analizie

Specjaliści z Rating Captain stworzyli ranking opinii, sprawdzając uprzednio, które agencje SEO z Krakowa są najwyżej pozycjonowane w Google Maps. Sprawdzone zostały firmowe profile i ich stan na dzień 26.06.2021. Najlepiej pozycjonowane wizytówki zostały wyróżnione, a dokładnej analizie poddane opinie: SEOSEM24, Delante, Invette, Justldea, a także SEO4.net. Elementy firmowych profili, które zostały dokładnie przeanalizowane to:

 • liczba opinii, a także średnia ocena,
 • ilość opinii z multimediami,
 • liczba negatywnych opinii,
 • kompleksowe informacje o firmach,
 • długość recenzji,
 • ton wypowiedzi klientów,
 • czas, po jakim agencja odpowiada na opinie,
 • liczba portali, na których dana agencja posiada swój profil,
 • kompleksowa informacja o firmie na jej profilach,
 • liczba recenzji bez tekstu,
 • odpowiedzi na opinie klientów,
 • częstotliwość napływania nowych recenzji.

Jak wyglądają wyniki rankingu opinii? SEOSEM24 na TOP1 w Krakowie

W rankingu opinii SEOSEM24 może pochwalić się średnią ocen 4.95, a także liczbą opinii: 246. Zdaniem specjalistów z Rating Captain agencja ma bardzo rozbudowaną ofertę, która obejmuje analitykę internetową, marketing treści, różnorodne audyty, szkolenia, kampanie, a także oczywiście tworzenie oraz pozycjonowanie stron www. Oceny i liczba opinii sprawiły, że agencja SEOSEM24 znalazła się w klasie A na tablicy zaufania. Specjaliści z Rating Captain wykorzystując narzędzie Reviews Audit, stwierdzili także, że agencja SEOSEM24 dba o stały przypływ opinii. To bardzo istotne, gdyż potencjalni klienci, mogą upewnić się, czy firma nadal świadczy usługi na najwyższym poziomie. Opinie SEOSEM24 na firmowej wizytówce w dużym stopniu zawierają treść, a nie jedynie gwiazdki. Sporym atutem zarządzania opiniami SEOSEM24 jest fakt, że agencja odpowiada na niemal wszystkie opublikowane recenzje. SEOSEM24 zanotowała także bardzo dobry czas odpowiedzi na opinie, którego średnia wyniosła 3 dni.

SEOSEM24 opinie - logo.

Na drugim miejscu w rankingu opinii znalazła się agencja Delante. W przypadku tej agencji średnia ocena wyniosła 4.82, liczba opinii: 172, a uzyskane rezultaty pozwoliły Delante zmieścić się w klasie “B” na tablicy zaufania. Fachowcy badający wizerunek firm zauważyli, że agencja SEO Delante oferuje działania w zakresie pozycjonowania, które obejmują: audyt SEO, wdrażanie nowych treści na stronie oraz optymalizację już istniejących, wartościowy link building oraz działania analityczne. Specjaliści Rating Captain wskazali, że agencja Delante wciąż pozyskuje nowe opinie, jednak warto, aby popracowała nad jeszcze większą ich liczbą. Na brawa zasłużył fakt, że firma doskonale odpowiada na opinie klientów. Na negatywne opinie o Delante osoby prowadzące firmową wizytówkę również zawsze reagują prawidłowo.

Delante logo.

Trzecia w rankingu TOP5 agencji SEO z Krakowa jest Invette, W tym przypadku średnia ocen wyniosła: 4,45, a liczba opinii: 48. Agencja SEO Invette znalazła się w klasie “C” i jest to wciąż dobry wynik. Opinie o Invette, które regularnie są publikowane pod firmowym profilem wskazują na to, że agencja rzetelnie wykonuje swoją pracę. Agencja SEO Invette specjalizuje się w pozycjonowaniu, audytach SEO, kampaniach Google Ads oraz social media marketingu i zarządzaniu reputacją. Dodatkowo Invette specjalizuje się w tworzeniu stron www oraz sklepów internetowych. Zdaniem specjalistów, którzy nagrodzili pierwszym miejscem w rankingu opinii SEOSEM24, agencja Invette powinna zdecydowanie szybciej reagować na pojawiające się recenzje. Średni czas oczekiwania na odpowiedź wyniósł bowiem aż 129 dni. Dodatkowo opisywana agencja odpowiedziała jedynie na dwie ze wszystkich opublikowanych recenzji.

Logo invette.

Na czwartym miejscu w rankingu TOP5 agencji SEO z Krakowa znalazła się firma Justldea. Średnia ocen w tym wypadku wyniosła 5.0, a liczba opinii: 78. W związku z osiągniętymi wynikami audytu agencja Justldea uzyskała klasę “A?” na tablicy zaufania. Zdaniem twórców Rating Captain nieskazitelna ocena może budzić pewne obawy, ale firma cieszy się realnie dobrymi opiniami wśród klientów. Justldea specjalizuje się w tworzeniu stron internetowych, a także sklepów internetowych, kampaniach reklamowych, działaniach SEO, content marketingu, działaniach PR oraz ekspansji na rynki zagraniczne.

Just idea logo.

W rankingu, w którym za dobre opinie SEOSEM24 zajęła pierwsze miejsce, na piątej pozycji znalazła się firma SEO4.net. W dniu tworzenia rankingu średnia ocena tej agencji wyniosła 5.0, a liczba opinii: 43. W związku z tym agencja SEO4.net została umieszczona w klasie “B?” na tablicy zaufania. W dniu tworzenia rankingu klienci nie pozostawili ani jednej negatywnej oceny, co jak zostało wspomniane, może budzić pewne podejrzenia, jeśli opinii byłoby zdecydowanie więcej. Agencja SEO4.net specjalizuje się w: pozycjonowaniu, audytach stron, optymalizacji, a także w kampaniach Google Ads oraz tworzeniu stron internetowych.

SEO4 logo.

Jakie korzyści daje wyróżnienie w rankingu za dobre opinie? SEOSEM24, Delante, Invette, Justldea oraz SEO4.net?

Wyróżnienie w rankingu opinii: SEOSEM24, Delante, Invette, Justldea, a także SEO4.net niesie ze sobą dla tych agencji naprawdę sporo korzyści.

Fakt, że wyżej wymienione agencje SEO znalazły się w tak prestiżowym rankingu, sprawia, że budują one jeszcze wyższy poziom zaufania. Z tego też powodu większa liczba klientów może im zaufać, a ci klienci, którzy już korzystają z usług pięciu topowych agencji z Krakowa, mogą utwierdzić się w przekonaniu, że była to słuszna decyzja.

Wyróżnienie w rankingu opinii SEOSEM24 i pozostałych czterech agencji sprawia również, że specjaliści, którzy w nich pracują, otrzymują potwierdzenie swojej eksperckiej wiedzy, a także umiejętności. Fakt, że pracownicy znajdują się aktualnie w gronie tak renomowanych firm, śmiało może trafić do ich CV. Jest się czym pochwalić.

Warto również wspomnieć o tym, że sugestie, jakie otrzymały agencje SEO odnośnie do zarządzania opiniami, sprawiają, że osoby, które zarządzają wizytówkami, widzą czarno na białym, co warto poprawić.

Wyróżnienie w rankingu, w którym liczyły się przede wszystkim opinie: SEOSEM24, Delante, Invette, Justldea oraz SEO4.net sprawia również, że osoby zainteresowane skorzystaniem z usług marketingu internetowego otrzymują obiektywne dane. Ranking TOP5 agencji SEO w Krakowie stworzony przez Rating Captain nie jest przecież reklamą. Stworzenie audytów firmowych profili było możliwe dzięki pracy specjalistów, a także dzięki narzędziu Reviews Audit.

Jak wygląda dobre zarządzanie opiniami? SEOSEM24 jednym z przykładów

Jeżeli opinie pojawiają się regularnie i licznie, średnia ocen jest możliwie jak najwyższa, a klienci piszą recenzje z zaangażowaniem jest to doskonałą bazą, aby dobrze wykorzystać dla wizerunku opinie. SEOSEM24 robi to doskonale, gdyż dodatkowo w krótkim czasie odpisuje na recenzje, odpowiada również na te negatywne, a liczba tych ostatnich na szczęście nie jest spora. Nieprzypadkowo w rankingu Rating Captain to właśnie agencja SEOSEM24 zwyciężyła na tle całego Krakowa. W rankingu TOP10 agencji SEO w Polsce SEOSEM24 również znalazła się na pierwszym miejscu. Opinie sprawiają zatem, że ta firma zdobywa uznanie nie tylko w Krakowie, ale również na terenie całego kraju.

Wizerunek budują opinie. SEOSEM24, Delante, Invette, Justlead oraz SEO4.net przykładem

Właściwe odpowiadanie na opinie SEOSEM24 jest nieodłącznym elementem marki. Ważne jest jednak nie tylko odpowiednie formułowanie odpowiedzi na recenzje, ale również same opinie klientów. Dobre lub bardzo dobre opinie, a także właściwe reagowanie na nie sprawiają, że wizerunek firmy jawi się o wiele jaśniejszych barwach.

Odpowiadać należy zatem zarówno na pozytywne, jak i negatywne recenzje. Sporą wagę odgrywa otwarcie specjalistów od marketingu internetowego na ewentualną krytykę, która może pojawić się w internecie. Ważne dla wizerunku firmy jest również to, aby specjaliści od pozycjonowania formułowali swoje recenzje w przyjaznym i przystępnym języku. Ciekawym zabiegiem jest zamieszczenie w odpowiedzi na opinie fraz kluczowych. Tym sposobem właściciele firmowych wizytówek, które reprezentują agencje SEO, oddziałują nie tylko na samych użytkowników, ale również na algorytmy wyszukiwarek. 

Podsumowanie na temat rankingu opinii, SEOSEM24 i pozostałych agencji

Opinie o SEOSEM24 sprawiły, że po przeprowadzonym za pomocą narzędzia Reviews Audit audycie firmowej wizytówki w rankingu opinii SEOSEM24 znalazła się na pierwszym miejscu. Wzięte pod uwagę zostały wyłącznie agencje SEO z Krakowa. Fakt, że poza SEOSEM24 opinie na najwyższym poziomie miały również agencje, takie jak: Delante, Invette, Justldea oraz SEO4.net sprawił, że one również znalazły się na kolejnych miejscach w klasyfikacji. Serdecznie gratulujemy wszystkim wymienionym i opisanym w tym artykule agencjom. Któż inny, jeśli nie osoby i firmy odpowiedzialne za marketing internetowy powinny mieć doskonale prezentującą się wizytówkę w Google Moja Firma. Z pewnością na stworzonej klasyfikacji agencji SEO skorzystali nie tylko właściciele i pracownicy brandów, ale również osoby zainteresowane ofertą marketingu internetowego. Dzięki rankingowi opinii TOP5 agencji SEO w Krakowie, osoby zainteresowane mogą sprawdzić, komu warto powierzyć marketing internetowy.