Jak się przygotować do sesji ślubnej w Krakowie?

Czy Kraków to idealne miejsce na sesję ślubną? Zdecydowanie tak! To miasto, jak żadne inne umie opowiadać historie, a tym samym stanowi idealne tło do pokazania pary zakochanych ludzi oraz ich szczerego i płomiennego uczucia. Jeśli marzycie o ujęciach, które wręcz chwytają za serce, zapomnijcie o sesji w profesjonalnym studiu fotograficznym. Zamiast tego wybierzcie się do stolicy Małopolski.

Dlaczego każdy fotograf ślubny Kraków poleca na sesję?

Czy można piękniej zobrazować emocje niż za pośrednictwem klimatycznych, wybrukowanych uliczek i magicznych zakamarków? Niesamowita atmosfera jednego z najstarszych miast w Polsce, dwoje zapatrzonych w siebie ludzi i fotograf ślubny Kraków znający jak własną kieszeń to idealny przepis na udaną sesję plenerową. Krakowskie sesje zdjęciowe bez wątpienia należą do najpiękniejszych.

Przygotowania mają znaczenie

Aby sesja plenerowa się udała, trzeba wybrać dogodną porę na wykonanie zdjęć. Najlepiej jeśli ma ona miejsce praktycznie zaraz po ślubie. Wówczas organizacja przebiega znacznie szybciej i sprawniej. Ze względu na to, że większość ślubów odbywa się latem, można ten czas wykorzystać na spacer po Ogrodzie Botanicznym lub lub pojechać do Bronowic Małych. To właśnie wtedy dzień jest najdłuższy, a temperatury zazwyczaj bardzo sprzyjają ciekawym sesjom. Jeśli plener jest związany się z dłuższym dojazdem na miejsce, warto na nią zarezerwować przynajmniej jeden lub dwa dni.

fotograf ślubny Kraków

Sesja ślubna w Krakowie

Krakowska sceneria daje ogrom możliwości. Profesjonalny fotograf ślubny Kraków potrafi ująć na zdjęciach w taki sposób, że przypomina włoskie miasteczka takie jak choćby niezwykle malownicza Florencja. Planując sesję ślubną w stolicy Małopolski, warto odpowiednio wcześniej określić co chcemy widzieć na fotografiach. Wbrew pozorom to fundamentalnie ważna kwestia, gdyż Kraków jest ogromnym miastem i poruszanie się w nim w godzinach szczytu może być bardzo frustrujące oraz czasochłonne.

Jakie miejsca warto wziąć pod uwagę planując plener w Krakowie?

Stolica Małopolski ma do zaoferowania znacznie więcej niż zwykłe duże miasto. Niemal każdy, kto był w Krakowie mógł się przekonać, że panuje tutaj olbrzymia różnorodność. W centrum Starego Miasta natkniemy się na zabytkowe kamienice i strzeliste wieże kościelne. Nieco dalej króluje wspaniały Ogród Botaniczny z przepięknymi okazami roślin, a do tego można podziwiać spektakularne widoki, które oferuje biegnąca przez całe miasto – Wisła. Jeśli lubicie sielskie krajobrazy, wystarczy pojechać w okolice Bronowic Małych, aby odetchnąć wspaniałym klimatem wiejskich chatek i zachwycić się dworkiem Radłówka. Wielbiciele natury z pewnością nie będą zawiedzeni jeśli wybiorą się do lasu Wolskiego. Czeka tam na nich prawdziwy spektakl natury i błogi odpoczynek od zgiełku miasta. Jeśli lubicie sesje utrzymane w klimacie retro lub rustykalnym, z pewnością bardzo się Wam spodoba.