Kredyt konsolidacyjny bez hipoteki

Jeśli znalazłeś lub znalazłaś się w sytuacji, w której kredyt godni kredyt, zadłużenie goni zadłużenie, nie możesz się połapać co, jak, gdzie i kiedy spłacać, o bezsenność przyprawiają Cie Twoje finanse i nie wiesz jak wyjść z tego błędnego koła kredyt konsolidacyjny będzie właśnie dla Ciebie. Jeśli w dodatku Twoje długi nie przekraczają wysokości 200 000 zł to mamy dla Ciebie jeszcze lepszą wiadomość, możesz dostać kredyt konsolidacyjny bez hipoteki. Czym są kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych bez hipoteki, jak i gdzie się o niego starać oraz czy macie szansę go otrzymać? Na te i inne pytania odpowiemy w poniższym artykule.

Kredyt konsolidacyjny bez hipoteki na 15 lat , 30 lat

Kredyt konsolidacyjny to idealne rozwiązaniem będzie skonsolidowanie Twoich wszystkich kredytów. Na czym to polega? Bardzo upraszczając cały proces, bank łączy Twoje kredyty i zadłużenia w jeden kredyt. Dzięki temu zyskujesz jedną ratę kredytu, którą spłacasz jednego dnia miesiąca w jednym miejscu. Nie musisz się już dłużej zastanawiać, które ze zobowiązań finansowych masz zapłacić kiedy i gdzie. Kredyt konsolidacyjny pozwala Ci na spłacanie wszystkiego w banku, w którym skonsolidowałeś, czyli złączyłeś swoje kredyty.

Jakie zadłużenia i kredyty możesz skonsolidować?

To odpowiedź na bardzo ważne pytanie, dzięki temu będziesz wiedział czy kredyty konsolidacyjne bez hipoteki mogą uratować Twoją sytuację finansową. Ważne jest to, że kredyt konsolidacyjny możemy wykorzystać tylko na spłatę zadłużeń. Nie jest to pożyczka gotówkowa, która wpłynie na Wasze konto. Zaciągając kredyt konsolidacyjny możecie spłacić:

 • zadłużenia w postaci kredytów gotówkowych(również tak zwanej chwilówki)
 • kredyty samochodowe
 • kredyty ratalne
 • limity na karcie kredytowej
 • limity kredytowe na bieżącej karcie
 • inne kredyty o charakterze konsumpcyjnym

Oprocentowanie kredytu konsolidacyjnego bez hipoteki

Kiedy możliwa jest konsolidacja bez hipoteki?

Kredyt konsolidacyjny bez hipoteki możemy uzyskać zazwyczaj, gdy nasz kredyt nie będzie przekraczał 200 000 zł. Jego plusem jest bez wątpienia to, że jego rata bardzo często jest niższa, a cały okres kredytowania o wiele krótszy. Jeśli jednak nasze zadłużenia są większe, bank zaproponuje Wam kredyt konsolidacyjny hipoteczny, wtedy okres kredytowania jest dłuższy. Cała procedura jest wtedy niestety bardziej skomplikowana i wymaga większej ilości dokumentów.

Co będzie nam potrzebne aby uzyskać kredyt konsolidacyjny?

Aby bank mógł prawidłowo obliczyć oprocentowanie naszego kredytu i pomóc nam w spłacie naszych zobowiązań, musimy przedstawić szereg dokumentów. Jak już wiecie, w przypadku kiedy bank zgodzi się udzielić nam kredytu bez hipoteki, potrzebne nam będzie mniej dokumentów, na podstawie których zostanie udzielony nam kredyt. Do podstawowych papierów jakie będą nam potrzebne zaliczamy:

 • w pierwszej kolejności wszystkie umowy i dokumenty dotyczące zobowiązań jakie obejmować ma konsolidacja
 • wyciągi z rachunków prywatnych oraz kart kredytowych, jest to niezbędny element do obliczania przez bank naszej zdolności kredytowej
 • zaświadczenia o uzyskiwanym przez nas dochodzie oraz kopie formy naszego zatrudnienia
 • oświadczenie o stanie cywilnym

Istnieje również możliwość uzyskania kredytu konsolidacyjnego online. Oszczędzasz wtedy swój czas, który normalnie musiałbyś wykorzystać na chodzenie po bankach. Zachęcamy jednak do wybrania się do banku aby osobiście poznać ofertę i skonsultować wszelkie wątpliwości.

Jak uzyskać kredyt konsolidacyjny bez hipoteki bez problemu

Jak nie dać się oszukać?

Na rynku internetowym można spotkać się z wieloma ofertami banków i nie tylko, w których ofercie znajduje się konsolidacja zadłużeń. Musicie pamiętać, że oprocentowanie Waszego kredytu może zostać obliczone tylko jeśli wykażecie powyższe dokumenty. RRSO czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania kredytu będzie dla każdego klienta inna. Najpierw doradca musi obliczyć naszą zdolność kredytową. Ważne tutaj okazać się może to czy w przeszłości mieliśmy już jakieś opóźnienia w spłacie naszych zobowiązań.

Warto więc pilnować terminowych spłat kart kredytowych oraz kredytu gotówkowego. Może to być nasza przepustka w przyszłości do skonsolidowania zobowiązań. Musicie wiedzieć że na całkowity koszt kredytu konsolidacyjnego składa się z więcej niż jednej rzeczy. Bank oblicza oprocentowanie nominalne, oraz dodaje do niego koszty prowizji, marże, dodatkowe opłaty i inne narzuty. Warto więc dokładnie przestudiować oferty poszczególnych banków. Wprawdzie każdy z nich ma przedstawioną ofertę obliczoną dla przeciętnego człowieka, jednak może ona się różnić od rzeczywistej oferty, sporządzonej specjalnie dla nas. Dlatego zawsze w przypadku kiedy zdecydujecie się na kredyt, należy zapoznać się z ofertą dedykowaną osobiście.

 • Zawsze warto obserwować różne strony banków i oferty. Zdarza się tak, że bank decyduje się na udzielenie lepszych warunków nowym klientom. Na przykład w przypadku pierwszego kredytu rezygnują z nakładania marży lub też obniżają koszty prowizji. Zanim weźmiemy kredyt konsolidacyjny warto zapoznać się z szeroką ofertą jaką proponują nam banki na terenie naszego kraju.

Okres kredytowania kredytu konsolidacyjnego bez hipoteki

Jak już pewnie zdążyliście zauważyć kredyt konsolidacyjny to rzecz, która w przypadku nieradzenia sobie z finansami może uratować komuś przysłowiowe życie. Decydując się na taki kredyt otrzymujemy jedną, bardzo często niższą ratę kredytu, którą spłacamy regularnie co miesiąc w jednym miejscu. Nie musimy martwić się o inne terminy czy pieniądze. Ponad to istnieje możliwość dobrania dodatkowych pieniędzy w ramach kredytu konsolidacyjnego. Możemy wtedy spłacać nasze zadłużenia ale również korzystać z gotówki, która będzie nam niezbędna. Dlaczego warto wziąć kredyt konsolidacyjny? Wprowadzi on porządek do naszych finansów oraz do naszego życia. Pozwoli zasypiać spokojnie i na nowo cieszyć się życiem.